آخرین روز از دهه عشق و محبت که به سپندارمذگان (روز عشق ایرانی در تقویم) معروف است مبارک‌باد. همچنین روز مهندس را نیز به این قشر تحصیلکرده و متخصص تبریک میگوییم. هرچند که دهه عشق و محبت تمام شد؛ اما هرروز برای دلداده‌های عاشق، روز مهربانی و عطوفت است.

پنجم اسفند در تقویم خورشیدی بعنوان اسپندگان یا همان سپندارمذگان نامیده شده است. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده است که ایرانیان باستان، روز پنجم اسفند را روز بزرگداشت زن و زمین و عشاق میدانستند. اگرچه منابع کهن از جمله ابوریحان این جشن را در روز پنجم اسفند یاد کرده‌اند، اما باتوجه به تغییر ساختار گاهشمار ایرانی و سی و یک روزه شدن شش ماه نخست سال در گاهشماری خورشیدی، برخی این جشن را در ۲۹ بهمن برگزار میکنند که تاریخ درستی نیست؛ زیرا بر پایه منابع کهن و همانطور که از نام آن پیداست، این جشن به روز اسپند یعنی پنجمین روز ماه از ماه اسفند اشاره دارد.

ما «بارونیا» از ۲۵ بهمن (ولنتاین) تا پنجم اسفند که سپندارمذگان نامیده شده را دهه عشق و محبت نامیدیم و در این مدت ده‌روزه به معرفی ترانه‌های عاشقانه‌ای که بنده (راتین رها) منتشر کرده بودم پرداختم که در آخرین روز این دهه، آهنگ «بانو» را تقدیم شما؛ به‌ویژه بانوان عزیز میکنم.

نسخه اول این اثر در سی‌ام شهریور ۱۳۹۳ که روز تولدم بود منتشر شد؛ دورانی که مملوء از روزهای دوست‌داشتنی و پرانرژی بود. حتی بازیگر این ویدیو که «سارا اطهری» عزیز میباشند و برای من از احترام ویژه‌ای برخوردارند، تداعی روزهای پرجنب‌وجوش خاص آن دوران هستند.

نسخه دوم «بانو» در پاییز ۱۳۹۴، باگام بالاتر در آلبوم «خاطره‌ها» بازخوانی شد که هم‌اکنون از ویدیوی این پست میشنوید.

آهنگ عاشقانه «بانو» از راتین رها

ترانه، آهنگ و تنظیم: راتین رها

تولید: شهریور ۱۳۹۴ در آلبوم خاطره‌ها

دانلود این آهنگ از آلبوم خاطره ها

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها

لالایی برای آرین کوچولو (برادرزاده راتین رها) + آهنگ «لالایی» ساره گودرزی

شرح ماجرایی حقیقی که به خلق ترانه و آهنگ «نگاه» راتین رها در رمضان ۱۳۹۴ منجر شد + تصاویر امام زاده سید جعفر یزد

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

خدا با ماست + نماهنگ «یه بار دیگه» با صدای راتین رها

حمایت سایت نماشا از آهنگ بارانترین کرمانی‌ام با صدای راتین رها

نماهنگ درمون با صدای راتین رها / ویژه اربعین حسینی (ع)

روز ,آهنگ ,اسفند ,رها ,راتین ,پنجم ,پنجم اسفند ,راتین رها ,این جشن ,عشق و ,و محبت
مشخصات
آخرین مطالب این وبلاگ
آخرین جستجو ها