(با نهایت کمال و احترام به روان جانباختگان عزیز در حوادث غم‌انگیز اخیر و طلب صبر و بردباری برای بازماندگان، خانواده‌های محترم و مردم مهربون و صلح‌طلب کشور عزیزمون ایران)

یکسال از انتشار آهنگ احساسی «عادت» در ۲۱ دی ۱۳۹۷ گذشت. آهنگی که خیلی عجیب همه‌چیش جور شد و از لحظه شکل‌گیری ایده و ترانه‌اش تو ذهنم تا انتشارش، کمتر از یک هفته بیشتر طول نکشید.

هنوزم برام مبهمه چرا آثار این شکلی که یهویی حس هنرمند درگیرشون میشه و همه مراحل سریع و غیبی تا خلقشون جور میشه، احساس و حال و هوای بهتری نسبت به آثار دیگر یک هنرمند دارند؟!

در واقع ایده این اثر وقتی در ذهنم شکل گرفت که عشقهای تحمیلی رو بین زوجهای جوان در جامعه بسیار میدیدم و با وجود اینکه در قرن ۲۱، عصر تکنولوژی و پیشرفت علوم به‌سر میبریم؛ اما این اشتباه فاحش هنوز در میان جوونترا دیده میشه که از روی اجبار یا دلسوزی به ازدواج با کسی که اصلا هیچ علاقه و عشقی بهش ندارن تن میدن که حالا خود همین ناآگاهی عمومی، علل مختلفی از جمله آموزش غلط، رودربایستی، عدم قدرت نه گفتن و کم‌کاری در حوزه فرهنگی کشور داره که نه تخصص بنده هست بهش ورود کنم و نه با اوضاع و حوادثی که این روزا متاسفانه شاهدش بودیم، حس و حالی دارم تا به اون اشاره کنم.

در کلام آخر اینکه خواستم با انتشار این اثر؛ عادت تحمیلی زندگی زوجهایی که اصلا درکی از معنای حقیقی عشق در این جامعه متعصب و خشن نداشتن رو فریاد بزنم که متاسفانه همین عادت اجباری موجب سردی و ایجاد بستری برای خیانت طرفین میشه که ای کاش درسی به نام عشق و محبت هم به رشته‌های تحصیلیمون اضافه میکردن تا شاهد این همه فاصله و نفرت در جامعه نباشیم.

راتین رها - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱

آهنگ احساسی «عادت» از راتین رها

ترانه، آهنگ و تنظیم: راتین رها

تولید: ۲۱ دی ۱۳۹۷

دانلود این اثر از اینجا

بارانم - وبنوشت رسمی راتین رها

لالایی برای آرین کوچولو (برادرزاده راتین رها) + آهنگ «لالایی» ساره گودرزی

شرح ماجرایی حقیقی که به خلق ترانه و آهنگ «نگاه» راتین رها در رمضان ۱۳۹۴ منجر شد + تصاویر امام زاده سید جعفر یزد

راتین رها پستهای اینستاگرامی‌اش را که با پس زمینه آهنگهای قدیمی‌اش بود، حذف کرد!

ویدیوی تولد آرین + آهنگ عاشقانه تولد با آوای قدرتی راتین رها

خدا با ماست + نماهنگ «یه بار دیگه» با صدای راتین رها

حمایت سایت نماشا از آهنگ بارانترین کرمانی‌ام با صدای راتین رها

نماهنگ درمون با صدای راتین رها / ویژه اربعین حسینی (ع)

آهنگ ,رها ,راتین ,میشه ,عادت» ,۲۱ ,راتین رها ,آهنگ احساسی ,۲۱ دی ,عشقهای تحمیلی ,این اثر ,آهنگ احساسی عادت»
مشخصات
آخرین مطالب این وبلاگ
آخرین جستجو ها